MOTO, Yamaha XT 660, 17 dni, 12 etáp a niečo cez 4000 km šotolín, piesku a štrku.


Namíbia, november 2018 … 


Na album sa dostanete kliknutím na niektorú z fotiek dole.


Namíbia, november 2018, Yamaha XT 660, 17 dni, 12 etáp a 4000 km šotolín s „roletami“, pieskom, štrkom a trochou asfaltu. Začiatkom roka prišla možnosť pripojiť sa ku skupine Igora Brezovara a prejsť Namíbiou na motorke. V takomto prípade sa samozrejme neváha. 

Začíname 1. novembra leteckým presunom Frankfurt-Johanesburg (cca 11 hod) - Windhoek (cca 2 hod) a autami „Gravel Travel“ na Windhoek Mountain Lodge (cca 2 hod). Tu sa dostávame k motorkám, (Yamaha XT 660 R) s ktorými sa ďalší deň kamarátime na 1. “oťukávacej” etape (cca 280 km) okruh okolo Windhoeku. Nasledujúci deň vyrážame na 11 etáp smerom na juh - k JAR. Celkovo bolo 16 účastníkov (13 CZ, 2 SLO + 1 SK), 14 motoriek a sprievodné auto s batožinou, benzínom, náhradnými kolesami, dielmi a aj celou motorkou pre strýčka príhodu. Každý mal GPS s uloženou trasou. Jazdili sme individuálne, resp v malých skupinách, obyčajne 2 moto vedľa seba. Ísť pohromade nebolo reálne - vzhľadom na rôzne tempo, ale aj fakt že už druhý by musel ísť v neskutočnom oblaku prachu. Autom jazdil Igor ako spolu so 76-ročným Slovincom (otec jedného z motorkárov) a zvyčajne bol posledný. Nie vždy sa to ale darilo - často sme sa zatúlali mimo trasu - zaujímavá “dedina”, alebo iná príčina (zvieratá, skameneliny, výhľady, príroda, občerstvenie, benzínová kríza,...). Nemecký Gravel Travel poskytol letenky, motorky, bývanie (často luxusne - lodge uprostred súkromnej rezervácie so zvieratami rovno pri terase, ale tiež v stane uprostred savany), raňajky a večere - často super-luxusné - lepšií stejk (antilopa oryx) som doteraz nejedol, sprievodca na aute (Igor) s batožinou a základný servis moto. Benzín, nápoje (miestne pivo, víno, amarula) a občerstvenie na ceste sme riešili individuálne. 

Je tiež úžasné čo XT660R vydrží. Preberal som ju s viac ako 70k km, všetko najazdené v naozaj ťažkých podmienkach a určite ju nikto predo mnou nešetril. Asi tak... a na album sa dostanete kliknutím na niektorý z obrázkov.